Celotni prispevek

4 – PROMETNA DETELJICA na OŠ Sava Kladnika Sevnica
Prometna deteljica

V ponedeljek, 25. 2. 2013, so prvošolce obiskali demonstratorji iz Zavoda Varna pot.
Trikolesniki, poganjalčki, semaforji, prometni znaki, prometna preproga v njihovih rokah so že pred začetkom njihovih dejavnosti pritegnile otroško pozornost. Učenci in učiteljice smo težko pričakovale začetek dejavnosti v delavnicah.

Učenci so v treh skupinah ob spretnih animatorjih spoznavali pravila in nevarnosti v prometu. Ob poslušanju prometne pravljice so se seznanili z nevarnimi situacijami v prometu. Vsak učenec je preizkusil varno pripenjanje z varnostnim pasom v otroškem avtomobilskem sedežu. Učenci so prikazali varno prečkanje ceste na improviziranem prehodu za pešce. Najbolj jih je navdušila vožnja z otroškimi vozili na simuliranem cestišču, opremljenim s prometnimi znaki in semaforji. Delo v delavnicah smo zaključili s petjem prometne pesmi in plesom.
Dan je bil zelo zanimiv in poučen. Verjetno ga ne bi mogli izvesti brez finančne podpore Občine Sevnica, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Učenci in učiteljice 1. razreda