Zaključna prireditev Evropa v šoli

Objavljeno: 25.04.2023 | Avtor: Patricija Senekovič

V torek, 25. 4. 2023, je v Kulturnem domu Krško potekala zaključna prireditev Evropa v šoli z naslovom Vzgoja za mir (mir, pravičnost in močne institucije). Osrednja tema je bila približana z ogledom gledališke predstave, ki se je navezovala na pozitivno naravnanost in nujnost gradnje miroljubnega sveta. Sledila je podelitev priznanj vsem učencem, ki so sodelovali na regijski in državni ravni.

Na natečaju je našo šolo zastopalo 11 učencev, ki so sodelovali na literarnem in likovnem natečaju. Za likovne izdelke so prejeli priznanje na regijski ravni Ris Kocbek, Maša Božič, Blažka Žveglič in Gašper Žveglič. Za literarne izdelke pa so prejeli priznanja za sodelovanje Taja Krajnc, Iva Žganec in Neva Prosenik.

Poleg prejetega priznanja na regijski ravni so se štirje učenci uvrstili še na državno raven: Elena Golob (likovni natečaj), Julija Žnideršič (likovni natečaj), Lara Božič (likovni natečaj) in Jon Tuhtar (literarni natečaj). Čestitke vsem učencem in mentoricam, ki so sodelovali na natečaju Evropa v šoli!