Zaključna ekskurzija tretješolcev v Brestanico

Objavljeno: 31.05.2024 | Avtor: Barbara Vidic

Petek, 31. 5. 2024, se je začel deževno. Kljub temu smo se tretješolci odpravili na zaključno ekskurzijo v Brestanico. Vse aktivnosti so potekale pod streho, zato nas dež ni preveč oviral.

Ob prihodu na grad smo si najprej privoščili malico. Na gradu so nam pripravili voden ogled razstave o trapistih in dve delavnici. V prvi delavnici smo se preizkusili v poznavanju zelišč, gnetenju testa in oblikovanju zeliščnih kruhkov. Delo nam je šlo odlično od rok in nastali so čudoviti kruhki, ki so nam jih na gradu spekli, ob koncu pa smo jih dobili za domov.

V drugi delavnici smo izvedeli nekaj skrivnosti o temperiranju čokolade in izdelali vsak svojo čokoladno liziko. Z njimi smo se takoj po hlajenju posladkali. Bile so odlične!

Na razstavi o trapistih pa smo izvedeli veliko o življenju in delu menihov, ki so s svojim bivanjem na gradu močno zaznamovali Brestanico in okolico.

Dan smo zaključili s prijetnimi občutki in se srečno vrnili nazaj v šolo.