Zaključna ekskurzija četrtošolcev

Objavljeno: 11.06.2018 | Avtor: Sergeja Seljak

V petek, 8.6.2018, smo se učenci četrtošolci odpravili na zaključno ekskurzijo. Zjutraj smo si razdelili malico in sedli na avtobus. Najprej smo se odpeljali v Mestni muzej Krško. Tam smo se razdelili v tri skupine, po oddelkih. V muzeju smo se naučili veliko novega o mestu Krško. Po končanem obisku muzeja smo se odpravili v minoritski samostan Olimje in na Ježovnikovo domačijo. Tam smo spoznali, kako so v preteklosti živeli in razkazali so nam skoraj vse prostore. Po ogledu smo nadaljevali pot peš na Jelenov greben. Zelo so nam bile všeč košute, ki smo jih lahko hranili in božali. Učenci smo dobili eno kepico sladoleda zastonj. Nekateri so šli v trgovinico s spominki. Igrali smo se na igralih, lovili in fotografirali. Po najboljši ekskurziji smo se kar prehitro morali vrniti nazaj v šolo.

Lana Vurnek, 4. c