Z ORIGAMI LADJAMI NA POČITNICE pri projektu iEARN

Objavljeno: 23.06.2021 | Avtor: Tadeja Rupar

V podaljšanem bivanju 1. b razreda smo se zadnje šolske dni pogovarjali in pripravljali na počitnice. Prvošolci so iskali ideje za potovanje med poletnimi počitnicami. Brali smo različne knjige, ki so nas v domišljiji popeljale v čudoviti svet neznanih dežel. Branje knjige z naslovom Zlata ladja je navdušila prvošolce, zato smo se odločili, da letos odidemo na počitnice s posebnimi ladjami. Izdelali smo ladjice v origami tehniki. S to tehniko izdelovanja so se učenci prvič srečali že spomladi, ko so izdelali origami tulipane za mamice. Za origami tehniko smo se zopet odločili, ker sodelujemo pri projektu iEARN. Tokrat so bili majhni prstki pri izdelovanju že spretnejši in natančnejši. Učenci so bili navdušeni nad drugačnim izdelovanjem izdelkov iz papirja, zato so z veseljem sodelovali tudi pri projektu. Ladjice iz papirja so učenci po želji okrasili nato pa so plule po morju in krasile okno učilnice 1. b razreda. Ob koncu šolskega leta so učenci odnesli ladjice domov. Kako narediti ladjo v origami tehniki si lahko ogledate na fotografijah ali pa si natančen postopek ogledate na spletu. Želimo vam veliko ustvarjalnosti in zabave.

Morda v pomoč:  https://www.youtube.com/watch?v=hiAWx8odStA

Učenci PB 1.b razreda in Tadeja Rupar