Vzgoja za nekajenje in nagradni izlet v Gardaland

Objavljeno: 17.05.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

Ko smo učenci sedmega razreda v začetku šolskega leta podpisali slovesno obljubo o odpovedi kajenju, si zagotovo nismo mislili, da nam bo ta podpis prinesel tako prijetno presenečenje. V začetku maja sva namreč dve učenki naše šole prejeli sporočilo, da sva prejeli nagradni izlet v Gardaland.

Kislo vreme, ki nas je pričakalo v zgodnjem sobotnem jutru, 13. 5., ni pokvarilo našega razpoloženja. Kljub zelo zgodnji jutranji uri, iz Ljubljane smo namreč odrinili ob peti uri zjutraj, je želja po zabavi rasla iz minute v minuto. Na avtobusu nas je pozdravila prijazna gospa Fani in nam razdelila reklamne majice. Majice smo takoj oblekli in se odločili, da jih bomo ponosno nosili v podporo tistim, ki se borijo z rakom. Nekaj minut čez deset smo prispeli pred velik zabaviščni park, pripravljeni na nepozabno doživetje. Pred vhodom sva se seznanili še z ostalimi člani naše sedemčlanske ekipe; naši skupini sta se namreč pridružila še Lara in David iz OŠ Tržišče ter Mateo in Patricija iz OŠ Ig. Dogovorili smo se, katera igrala bomo preizkusili in se podali adrenalinskim izzivom naproti. Na sleherni napravi smo se izjemno zabavali, zato smo nekatere preizkusili večkrat zapored. Ob enih smo se odpravili v restavracijo Aladdin, kjer smo napolnili želodčke in si nabrali novih moči. Takoj po kosilu smo nadaljevali s svojim potepanjem po parku. Naprave, ki so nas napolnile z adrenalinom in nas popeljale v fantazijske svetove, so bile tako zanimive, da je popoldne kar prehitro minilo. Ob šestih smo se odpravili nazaj proti avtobusu in šele takrat smo začutili rahlo utrujenost. Ko smo prišli do avtobusa, smo najprej delili svoje občutke z ostalimi sopotniki, ki so prav tako navdušeno pripovedovali o svojih izkušnjah. Pomalicali smo, sedli na avtobus in se odpravili nazaj proti Ljubljani. Že po nekaj kilometrih vožnje so naše oči postale težke in tako je pot minila kot bi trenil. Zadovoljni in prijetno utrujeni smo opolnoči prispeli v Ljubljano ter se odpravili vsak na svoj dom. Polni novih vtisov smo čudovito izkušnjo delili s prijatelji in sošolci. Slike atraktivnih voženj, čudovite majice in nepozabni spomini nas bodo še dolgo spominjali na izjemno pester sobotni dan.

Zala Žgajnar, Teja Kranjc in učiteljica Sergeja