VSEŽIVLJENJSKO UČENJE V PODALJŠANEM BIVANJU – 14. 3. 2019

Objavljeno: 1.04.2019 | Avtor: mlampret

V četrtek, 14. 3. 2019, se je našemu povabilu odzvala dr. Teja Lipovšek Motore, ki je zaposlena v Zdravstvenem domu Brežice. Spoznali ali utrdili smo nekaj zanimivosti o našem telesu. Tretješolci so se aktivno odzivali na vprašanja zdravnice in se izkazali z odličnim znanjem, ki so ga pridobili pri pouku. Vsi skupaj smo izračunali, koliko časa je gospa zdravnica obiskovala šolo. Ugotovili smo, da šolanje za njen poklic družinske zdravnice zelo dolgo traja in bili presenečeni, da se je od 1. razreda dalje šolala več kot polovico svojega življenja. Dr. Lipovšek Motore nam je pokazala vsebino svoje zdravniške torbe in pojasnila, čemu je namenjena. Vsak učenec si je z njeno pomočjo lahko z aparatom izmeril srčni utrip, vsakomur pa je tudi s stetoskopom potrpežljivo pomagala, da je poslušal bitje svojega srca.

Ivica Jevševar Kovačević