USTVARJALNOST NA TEHNIČNEM DNEVU

Objavljeno: 23.04.2015 | Avtor: mlampret

V četrtek, 9. aprila 2015, smo po šolskem programu učenci 6. razreda OŠ Sava Kladnika Sevnica imeli tehnični dan. Odpravili smo se v srednjo šolo, na oddelke mizarstvo, kjer so nas lepo sprejeli.

Najprej so nam pokazali, kaj bomo izdelovali, nato pa smo učenci 6. c odšli v tovarno Stilles. Tam smo si naredili ogrodje za našo igrico. Pri delu smo bili zelo zbrani in natančni. Dva prijazna dijaka sta nam pomagala pri žaganju stranic na predvideno mero, ter spela letvice v okvirje. Sledilo je sestavljanje, lepljenje in zbijanje. Na koncu smo izdelke še pobrusili. Po končanem delu smo odšli nazaj v srednjo šolo, kjer smo malicali. Sledila je izmenjava, sedaj so odšli v Stillles učenci 6. b razreda. Mi smo ta čas čez luknjice napeli gumico, pobrusili koleščke in vanj vžgali vzorčke. Tako smo dobili zabavno igrico Strelastika.

Urice izdelovanja strelastike so mi bile zelo všeč, saj smo pokazali, da lahko tudi v današnjih časih, ko lahko vse kupiš, marsikaj narediš sam.

Lorena Zgonc, 6. c