USTVARJALNICA V PODALJŠANEM BIVANJU

Objavljeno: 15.10.2020 | Avtor: Barbara Košar

Učenci četrtih razredov zelo radi ustvarjajo. K temu jih spodbuja tudi gospa učiteljica Gizela Škoda. Tako so že v začetku šolskega leta pridno delali.

V mesecu septembru so se odzvali vabilu in pristopili k sodelovanju z zavodom Sopotnik pri so oblikovanju Dneva za spremembe 2020. Učenci so ustvarili izdelke in jih predali zavodu. Več pozornosti so namenili trajnostni mobilnosti, izberi čistejši način prevoza. Vzeli so si čas in si ogledali zanimivo razstavo o ribištvu, ki se nahaja pri spomeniku heroja Maroka. Ob tednu otroka so v trgovini Spar Sevnica postavili razstavo likovnih izdelkov Sončnice v zatonu. Vljudno vabljeni, da si jo ogledate. Ker so ekološko usmerjeni, so poslikali kamenčke, da jih bomo namesto svečk položili pred spomenik Sava Kladnika. Izdelali so tudi svoje merilne trakove, s katerimi so že premerili učilnico, klopi, vrata, na igrišču pa dolžino igrišča in nogometni gol.

V šoli se imajo zelo lepo, všeč pa jim je, da poleg pisanja domače naloge tudi ustvarjajo in v tem neizmerno uživajo.

Ivana Sešlar, 8. a