UČENKE OŠ SAVA KLADNIKA DOMINANTNO NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V TEKU TROJK, UČENCI TRETJI

Objavljeno: 10.05.2016 | Avtor: mlampret

V soboto so se naši učenci v okviru 60. Pohoda ob žici udeležili  državnega prvenstva v TEKU TROJK za osnovne šole.  Našo šolo so zastopale tri ekipe, dve dekliški in fantovska.

LEA HALER, NIKA DOBOVŠEK in NINA LISEC so v konkurenci 129. osnovnošolskih ekip suvereno slavile pred drugo ekipo naše šole v sestavi EVA TRATAR, NAJA ZUPANČIČ in JULIJA KERMC.

Če smo naslov državnih prvakinj po tihem pričakovali, saj so Lea, Nika in Nina ene najboljših osnovnošolskih tekačic na dolge proge v državi, pa nas je vse presenetila druga ekipa, ki je bila hkrati tudi ena najmlajših na tekmovanju. 9-letna Julija, 10-letna Naja in 12-letna Eva so na koncu priznale premoč le naši najboljši ekipi in nam še dodatno polepšale dan.

Istočasno so se na progo, dolgo 3 kilometre podali, ANŽE TREBŠE, TILEN FON in TOMAŽ SEŠLAR ter na koncu osvojili odlično tretje mesto med 108. ekipami.