Učenci naše šole nastopili na prireditvi za izgnance

Objavljeno: 13.11.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

V soboto, 11. novembra, so učenci naše šole nastopili na prireditvi za izgnance Občine Sevnica, ki jo vsako leto organizira Društvo izgnancev Sevnica. Učenci so pripravili program, ki so ga oblikovalI: Modra minuta, kitarist May, pevski zbor OŠ Sevnica, instrumentalna zasedba in harmonikar Jakob ter enajst recitatorjev. Učitelj Milan in Ema sta navdušila s pesmima Tista črna kitara in Na soncu; recitatorji so ob prijetnih zvokih kitare navzočim sočutno predali misli o izgnanstvu in domovini; pevski zbor je skupaj z instrumentalno zasedbo obogatil program s čudovito izvedenima pesmima Oh, kako je dolga pot in Svobodno sonce; zaključil pa je izjemni harmonikar Jakob, ki je s skladbo Ne prižigaj luči sklenil program šole.

Vsem učencem iskreno čestitamo za čustveno izveden program.  Ljubezen do domovine in zavedanje o tem, kako bogat je človek, ki ima domovino, naj bo vodilo našega vsakdana.