UČENCI NAŠE ŠOLE DOMINANTNO NA EKIPNEM DRŽAVEM PRVENSTVU V KROSU

Objavljeno: 28.04.2015 | Avtor: mlampret

V četrtek, 25. 4., so se v Mariboru, na ekipnem državnem prvenstvu v krosu pomerili najboljši tekači osnovnih šol Slovenije. Sodelovalo je tudi 20 učencev OŠ Sevnica. Vsak izmed njih je imel svoje načrte in želje po čim boljši individualni uvrstitvi, a največja skupna želja je bila dobra uvrstitev ekipe. Na prvenstvu so učenci in učenke tekmovali v posameznih letnikih tako individualno kot tudi ekipno.

Med posamezniki smo osvojili dve odličji. LEA HALER je suvereno slavila med dekleti letnika 2003 in tako nadaljevala z dominantnimi predstavami, ki jih je letos prikazovala na klubski ravni. Za KARIN GOŠEK je bila proga nekoliko prekratka, da bi prehitela večno konkurentko iz OŠ Šentjernej, a ji na tako kratki progi še nikoli ni bila tako blizu, zato smo bili vsi veseli srebrne medalje med dekleti letnika 2000.

Med ekipami posameznih letnikov, sta štela dva najboljša rezultata pri učencih in dva najboljša rezultata pri učenkah. V konkurenci smo imeli ekipi letnika 2003 ter 2000 in obe sta postali DRŽAVNI PRVAKINJI.

EKIPNI REZULTATI :

LETNIK 2003

1. mesto OSNOVNA ŠOLA SAVA KLADNIKA SEVNICA   20 TOČK (HALER Lea 1, LISEC Nina 4, GNIDICA Urban 5, GREGORIČ Leon 10)

LETNIK 2000

1. mesto OSNOVNA ŠOLA SAVA KLADNIKA SEVNICA 49 TOČK (GOŠEK Karin 2, ZAKŠEK Klara 8, RANTAH Nik 8, KRNC Urban 31)

Vsi pa so si najbolj želeli postati VSEEKIPNI PRVAKI SLOVENIJE, kjer se je štelo osem najboljših posamičnih uvrstitev šole. Po tihem smo tudi sami upali na uspeh. Vsak tekmovalec naše šole se je na progo podal z mislijo, da pomaga svoji ekipi. Tudi učenci, ki takrat niso tekli, so razporejeni po celi progi, glasno spodbujali svoje sotekmovalce in jim na ta način pomagali še k boljšim rezultatom.

Med razglasitvijo rezultatov smo vsi stiskali pesti in upali, da bo naš trud poplačan in na koncu smo res slavili pred OŠ Šentjernej, sicer serijsko ekipno zmagovalko zadnjih let in OŠ Radovljica. V vseekipni konkurenci je sodelovalo 41 šol.

VSEEKIPNI REZULTATI:

1. mesto OSNOVNA ŠOLA SAVA KLADNIKA SEVNICA   44 TOČK (HALER Lea Učenke, letnik 2003 1, GOŠEK Karin Učenke, letnik 2000 2 , LISEC Nina Učenke, letnik 2003 4, GNIDICA Urban Učenci, letnik 2003 5, TRATER Eva Učenke, letnik 2003 6, ZAKŠEK Klara Učenke, letnik 2000 8, RANTAH Nik Učenci, letnik 2000 8, GREGORIČ Leon Učenci, letnik 2003 10)

Vsi rezultati naših učencev:

Lea Haler – 1. mesto
Karin Gošek – 2. mesto
Nina Lisec – 4. mesto
Urban Gnidica – 5. mesto
Eva Tratar – 6. mesto
Nik Rantah in Klara Zakšek – 8. mesto
Leon Gregorič – 10. mesto
Anže Trebše in Enej Jagodič – 11. mesto
Ela Senica – 12. mesto
Lidija Zalokar – 13. mesto
Tara Vovk – 18. mesto
Nika Dobovšek – 20. mesto
Črt Pinterič – 27. mesto
Blaž Kovač – 29. mesto
Urban Krnc – 31. mesto
Tilen Fon – 42. mesto
Luan Karavidaj – 52. mesto
Tomaž Sešlar – 54. mesto

Čestitke vsem učencem za izjemne dosežke in za odnos , ki ga kažejo do vrstnikov, učiteljev in šole . V veselje mi je biti del takšne ekipe.

Mentor: Boštjan Slapšak