Učenci 1. c sodelovali v projektu iEarn

Objavljeno: 12.03.2023 | Avtor: Katja Lackovič

V letošnjem šolskem letu smo si učenci 1.c v okviru projekta iEarn izbrali projekt Talking kites around the world. Tako smo pri uri slovenščine prebrali pravljico Svetlane Makarovič – Veveriček posebne sorte, ki je bila dobro izhodišče za pogovor o vrednotah, kot so različnost, drugačnost, sprejemanje drugih, sobivanje z drugimi, učiti se prisluhniti sebi in drugim. Pri uri spoznavanja okolja smo se pogovarjali o pravicah in dolžnostih otrok. Učenci so spoznali, da imajo otroci svoje pravice, žal pa v današnjem času veliko otrok po svetu, teh pravic nima zagotovljenih. Odločili smo se, da v boljši svet ponesemo vrednote, katere želimo, da jih imajo vsi otroci širom po svetu. Pri likovni umetnosti smo izdelali govorečega zmaja, ki je v zrak ponesel vrednoto, ki jo želimo sporočiti svetu – sprejemanje različnosti, varnost, družina, prijateljstvo, mir, igra, zdravje, pitna voda… Učenci so z veseljem izdelovali papirnatega zmaja, narisali so mu oči, nos in usta in mu izdelali rep, nanj pa napisali vrednote. Odšli smo na zunanje površine in preizkusili naše zmaje. Kako dobro so leteli! Vsak učenec je tako v svet ponesel svoje vrednote. Vrednote za boljši svet – svet sožitja, strpnosti, sprejemanja drugega in svet miru.

Učenci 1. c in učiteljica Katja Lackovič