TULIPANI V ORIGAMI TEHNIKI in sodelovanje pri projektu iEARN

Objavljeno: 6.04.2021 | Avtor: Tadeja Rupar

V šolskem letu 2020/2021 smo se odločili v podaljšanem bivanju 1. b razreda za sodelovanje v mednarodnem projektu iEARN. Izbrali smo si temo izdelovanje izdelkov v origami tehniki. Origami je tehnika zgibanja ali prepogibanja papirja brez uporabe lepila, škarij in drugih pripomočkov. Tehnika izhaja iz Japonske in je znana po celem svetu že zelo dolgo. Sodelovanje v projektu je odlična izbira za vse otroke, saj med drugim razvija tudi ročne spretnosti, ki so še kako pomembne za prvošolčke. Naše učence je najbolj zanimalo, katere so še druge države, ki sodelujejo v tem projektu in, če bodo vsi izdelovali v origami tehniki. V mesecu marcu smo z učenci prvič poskusili izdelati tulipan v origami tehniki. Na začetku je bilo težko, kljub demonstraciji  in pomoči vsakemu učencu. Potem je delo nekako steklo, saj so spretnejši učenci pomagali tudi drug drugemu. Nastali so prvi tulipani iz papirja, ki smo jih razstavili in tako najprej polepšali učilnico 1. b razreda. Izdelke so učenci odnesli domov in presenetili mamice za njihov praznik. Letos so bili tulipani za mamice prav posebni, saj so se morali učenci res potruditi, biti natančni in vztrajni, da so izdelek naredili do konca. Na koncu so bili vsi navdušeni in zadovoljni s svojimi izdelki. Nekaj utrinkov smo zabeležili tudi s fotoaparatom.

Učenci PB 1.b razreda in Tadeja Rupar