Tretješolci v gozdu

Objavljeno: 12.04.2024 | Avtor: Barbara Vidic

V petek, 12. 4. 2024, smo se učenci 3. c odpravili v gozd. Najprej smo se ogreli s pohodom do gozda pod Svetim Rokom, nato pa raziskovali svetli gozd. Z nami je bila tudi ga. Marja Kocbek, ki nam je v gozdu predstavila nekaj značilnosti gozda, drevesne vrste in podala veliko zanimivih podatkov o rastlinah in živalih, ki živijo v gozdu, za kar se ji zahvaljujemo. Pri raziskovanju smo uporabili tudi tablične računalnike, da smo lahko gozd opazovali tudi skozi objektiv in posneli nekaj fotografij, ki jih bomo razstavili na oglasni deski v učilnici.

Ker se nam še ni mudilo v šolo, smo se odpravili do cerkve na Svetem Roku, kjer je bilo nekaj časa za igro, posladek in razmišljanje o znanju, ki smo ga ta dan pridobili.

Preživeli smo lep dan in se varno vrnili nazaj v šolo.