TEHNIŠKI DAN – 9. RAZRED

Objavljeno: 19.09.2019 | Avtor: Barbara Košar

V sredo, 18.9.2019, smo se devetošolci odpravili v Šolski center Krško-Sevnica. Vsak razred je imel svojo barvo skupine. Obiskali smo pet delavnic.

V prvi smo izdelovali različne oblike in zanke iz papirnatih trakov. V naslednji smo si pogledali vrste motorjev in mostove, ki so bili narejeni iz špagetov. Tretja delavnica je bila zelo zanimiva, saj smo si lahko sami izdelali obešalnik za torbo ali oblačila. Zadnji dve pa sta bili bolj računalniško obarvani: v eni smo spoznali, kako deluje določen računalniški program, v drugi pa smo se preizkusili v igranju igric.

Ta dan je nekaterim zelo koristil, saj se bodo tako lažje odločili, kje bodo nadaljevali šolanje.

Tina Kolman, 9. c