Srečanje v Domu upokojencev Sevnica

Objavljeno: 7.12.2016 | Avtor: Nuša Gradišnik

V okviru projekta  Medgeneracijsko sodelovanje smo se učenci  1. c,  z učiteljicama Katjo Lackovič in Terezijo Kunšek, odpravili na obisk v Dom upokojencev Sevnica.

Tam nas je prijazno sprejela vodja doma, gospa Franja Svažič,  in nam predstavila njihovo življenje in delo. V  jedilnici smo se posladkali s piškoti in sokom. Nato smo se z dvigalom popeljali v prvo nadstropje, kjer smo si ogledali nekaj sob oskrbovancev. Malo več časa smo se zadržali v delovni sobi, kjer se nam je pridružila še gospa delovna terapevtka. Nekatere gospe so ustvarjale, prvošolčki pa so jih pri delu opazovali in z njimi prijazno poklepetali. Med njimi je bila tudi gospa Zinka Gabrič, nekdanja učiteljica naše šole.

Nepozabno je bilo srečanje učenke Daše Hanaček s svojo babico Jožico. V njunih očeh smo opazili solze sreče. Babica nam je podarila eno svojih slik, ki jo je Daša s ponosom odnesla v našo učilnico.

Vračali smo se veseli in s prijetnimi vtisi. Upamo, da smo jim polepšali jesen njihovega življenja.

VSAKA JESEN JE MAGIČNO OBDOBJE.

SVEŽINA ZELENE BARVE SE ZAČNE PRELIVATI V MAVRICO

ZLATORDEČIH ODTENKOV.

Želimo jim veliko zdravja in še veliko ustvarjalnih uric.

Prvošolčki in učiteljici Katja in Rezika