SREČANJE NA OTROŠKEM OBČINSKEM PARLAMENTU

Objavljeno: 18.03.2024 | Avtor: Gordana Kenda Kozinc

V četrtek, 14. 3. 2024, smo se učenci Šolske skupnosti učencev: Julija Androjna, Nuša Kovač, Teja Jesih, Lana Popelar, Ema Popelar in Tilen Grilc ter mentorici Gordana Kenda Kozinc in Patricija Senekovič Horjak odpravili na 34. občinski otroški parlament, ki je potekal na sevniškem gradu.

Učenci gostujoče šole OŠ Tržišče so nam pripravili krajši kulturni program na temo duševnega zdravja otrok in mladine. Tako so nam prikazali tri krajše filme in nam posredovali svoja razmišljanja. Pozdravila nas je tudi ravnateljica gostujoče šole ga. Mateja Repovž Lisec. Kasneje smo učenci parlamentarci sodelovali na dveh delavnicah. Eno je vodil psiholog g. Ivan Jakovljević, drugo pa ga. Lina Buršič iz Zavoda za zvezde. Ko smo se pogovorili o duševnem zdravju ter izmerili svoje dobro počutje, sta nas nagovorila tudi župan občine Sevnice in župan občine Radeče. Po nekaj urah dela se nam je odlično prilegla tudi malica. Po malici smo imeli skupno debato, nato smo izvolili dve predstavnici, ki bosta predstavljali našo občino na srečanju nacionalnega otroškega parlamenta, ki bo 8. aprila na državnem otroškem parlamentu v Ljubljani. Vesela in ponosna sem, da bom poleg učenke iz OŠ Krmelj, Eneje Papež, našo šolo in občino na nacionalnem otroškem parlamentu zastopala tudi jaz.

Julija Androjna, 8. a