SREBRNA NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU V ZNANJU IZ VESELE ŠOLE

Objavljeno: 13.05.2019 | Avtor: Darinka Jeraj

Marca 2019 je na naši šoli potekalo šolsko tekmovanje v znanju Vesele šole. Učenci smo morali pokazati znanje zelo širokega spektra. Raziskovali smo lutke, denar, Nikolo Tesla, slikarstvo na Slovenskem, vodo, govorniške spretnosti ter še veliko drugih zanimiv tem.

V znanju smo se pomerili učenci od 4. do 9. razreda. Osem učencev, in sicer Jakob Jazbec, Adrijan Miljanović, Andreja Urh, Lara Marić, Žanin Cesar,  Ema Tretnjak, Sara Rantah in Hana Držanič, smo dosegli bronasto priznanje. Meni pa je uspelo zbrati dovolj točk za uvrstitev na državno tekmovanje, ki je bilo 10. 4. 2019, na Osnovni šoli Leskovec.

Tokrat je bilo potrebno predelati še vse dodatne teme, ki so bile objavljene v reviji Pil. Skoraj vsak dan sem ponavljala gradivo in se pripravljala na tekmovanje pod mentorstvom učiteljice Darinke Jeraj. Včasih sem mislila, da mi ne bo uspelo, vendar je bil moj trud poplačan. Ponosna sem, da sem dosegla srebrno priznanje na državnem tekmovanju.

Tudi naslednje leto se bom udeležila Vesele šole, ker širim svoje znanje na hudomušen in igriv način.

Zapisala: Lara Marić, 5. a

Iskrene čestitke vse učencem za dosežke in trud.

Mentorica: Darinka Jeraj