SRAJČKE IZ PAPIRJA V ORIGAMI TEHNIKI

Objavljeno: 20.11.2023 | Avtor: Tadeja Rupar

Pri pravljično ustvarjalnem krožku učenci ustvarjajo na različne načine in se srečajo z različnimi tehnikami. Po prebrani pravljici, ki je govorila o rdeči jopici oziroma srajčki, smo se odločili, da bomo tudi mi naredili srajčke iz papirja. Odločili smo se za origami tehniko. Za to  tehniko smo se odločili, ker smo se pridružili mednarodnem projektu iEARN in med dejavnostmi znotraj samega projekta izbrali origami. Najprej smo si na spletu pogledali, kaj sploh je origami in kaj vse lahko naredimo. Spoznali smo, da je origami umetnost prepogibanja in zlaganja  papirja.  Izvira iz Japonske, danes pa je tehnika znana po vsem svetu in navdušuje tako otroke kot odrasle. Je zanimiva umetnost, saj lahko nastanejo prave umetnije ali čisto preproste stvari. Mi smo se tokrat odločili za preprost izdelek – origami srajčko. Najprej smo si izdelovanje in natančen postopek  ogledali na spletu. Učenci so si izbrali poljubno barvo papirja in igra zgibanja se je začela. Lepo počasi, korak za korakom so učenci z veliko potrpežljivosti, truda in vztrajnosti naredili prvi origami izdelek. Seveda je bila potrebna pomoč in navajanje na natančnost, ki je zelo pomembna, da je delo opravljeno in smo z izdelkom zadovoljni. Z vajo pa lahko zložimo pravzaprav karkoli. Le začeti moramo. In vztrajati. Prvošolci so bili presenečeni in navdušeni nad svojimi izdelki. Kako je potekalo delo si lahko ogledate na fotografijah. Za lažje delo si ogledate še posnetek na spletu in prepričani smo, da vam bo uspelo. Tudi prvošolcem je. Želimo vam veliko ustvarjalnega uspeha.

Origami srajčka : https://www.osmsn.si/files/2020/03/Srajčka-origami.pdf

Učenci pravljično ustvarjalnega krožka in učiteljica Tadeja Rupar