Športni dan prvošolcev – Pohod na Zajčjo goro

Objavljeno: 21.09.2023 | Avtor: Tadeja Rupar

V torek, 19. 9. 2023  smo se prvošolci odpravili na pohod na Zajčjo goro. Kljub meglenemu in hladnemu jutru nas je jesensko sonce kmalu ogrelo. Uživali smo v prebujanju narave in med potjo opazovali naravo, drevesa, cvetlice, živali, poslušali različne zvoke, prepevali vesele pesmi in klepetali s prijatelji. Pot je bila zanimiva, vijugasta, strma in dolga. Učenci so hodili brez težav, najlepše pa jim je bilo, ko smo dosegli vrh in težko pričakovano malico. Po malici so se posladkali še s sladkarijami od doma in imeli čas za prosto igro.  Z zanimanjem so prisluhnili izmišljeni zgodbici o zajčku in navdušeno iskali skriti zaklad na poti. V šolo smo se vrnili prijetno utrujeni, a zadovoljni. Da je bil učencem dan preživet v naravi zelo všeč, se je videlo tudi na nasmejanih obrazih prvošolcev.

Učenci učiteljice 1. razredov