ŠPORTNI DAN MALO DRUGAČE

Objavljeno: 12.10.2015 | Avtor: mlampret

V tednu otroka smo osmošolci OŠ Sava Kladnika Sevnica imeli športni dan. Zaradi slabega vremena je odpadel jesenski pohod in namesto njega so nam učitelji pripravili različne športne aktivnosti.

Dekleta smo se zjutraj odpravile v športni dom, kjer smo se pomerile med seboj v odbojki. Najprej smo igrale učenke 8. b proti učenkam 8. a. Priznati moram, da so nasprotnice bile res močne. Premagale so nas za pet točk. Nato so igrale učenke 8. a in 8. C, a tudi v tem boju so prepričljivo zmagale učenke a razreda. Nazadnje pa smo tekmovale med seboj še učenke 8. b in 8. c razreda. Potrudile smo se in v tej igri zmagale.

Po razglasitvi rezultatov smo odšle nazaj v šolo. Za nas so športni pedagogi pripravili zelo zanimive štafetne igre: tekmovanje na poskočnih žogah, nošenje žogice za namizni tenis v žlički, prenašanje balona na trebuhu v paru, tekmovanje samokolnic, nošenje princesk, slepi slalom ter vlečenje vrvi. Vse igre so zvenele prav smešno. Najbolj smo se nasmejali pri igri slepi slalom. Učitelji so nam zavezali oči s trakom. Sama sem tudi tekmovala in povem vam, da je bilo težko. Nekdo izmed sošolcev je bil vodič, da ne bi pri teku na cilj padli ali se poškodovali. Izogniti si se moral oranžni blazini in čim hitreje vrniti na start. Nekateri so se zaletavali, drugi padali, a smo se vsi zabavali.

Za veliki finale pa smo vlekli vrv. Najprej smo se pomerila dekleta. Prijele smo za vrv in čakale na znak za začetek. Ko smo zaslišale piščalko, smo začele z vso silo vleči. Nasprotnice so bile močnejše, prav tako so v vlečenju vrvi izgubili naši fantje. Nismo se preveč obremenjevali rezultati, saj je to bila le igra, ne pa gladiatorski boj. Zmagovalni razred je dobil za nagrado sladoled.

Športni dan je bil zanimiv, saj smo se vsi zelo zabavali. Če bi ga morala oceniti z oceno, bi ga definitivno ocenila z oceno 5. Takšen športni dan bi si želela še večkrat ponoviti.

Alja Možina, 8. b