Športni dan – kolesarjenje, 30. 9. 2015

Objavljeno: 8.10.2015 | Avtor: mlampret

V sredo, 30. 9. 2015 smo imeli učenci 5. a športni dan. V šolo smo pripeljali svoje jeklene konjičke – kolesa. Ob 8.00 uri smo se zbrali pred šolo in se razdelili v skupine. Policist je pregledal naša kolesa, na katerih je morala biti sprednja in zadnja svetilka, zvonec in odsevniki, skratka vsa obvezna oprema. S seboj smo morali imeti tudi čelado. Vsa naša kolesa so prejela nalepko Varno kolo. Ko je bil pregled končan, smo odšli na postaje. Jaz sem bil v drugi skupini. Najprej smo se naučili vožnje v krožišču, nato pa še vožnje v križišču. Vožnja v križišču se mi je zdela bolj zahtevna, saj je bilo potrebno večkrat ustaviti, nakazati smer vožnje z roko in se dobro prepričati, če lahko varno nadaljujemo vožnjo. Po malici smo odšli še na poligon. Tam smo vadili spretnost vožnje med različnimi ovirami, kar mi je bilo zelo všeč. Vsi učenci smo si ogledali tudi pot, po kateri bomo najprej vadili vožnje v prometu, za tem pa še opravljali kolesarski izpit. Športni dan mi je bil zelo všeč. Veliko sem se naučil o varni vožnji s kolesom po cesti. Komaj že čakam, da bom opravil kolesarski izpit.

Jakob Pavlič, 5. a

Mentorica Jožica Mlakar