Speedwayist Izak Šantej popestril šolski dan

Objavljeno: 26.06.2017 | Avtor: mlampret

Ločan Izak Šantej, oče Sare, Miha in Žana Šanteja (prva dva še naša učenca, tretji že srednješolec) je v sredo, 21. 6., na ogled na ploščad pred šolo postavil svoj motor, kombinezon, škornje, čelado, medalje in pokale in z nami delil posebnosti speedwaya. Izvedeli smo, da je največje dirkališče v Sloveniji Krško in da so v KK svetovna prvenstva. Izak je desetkrat osvojil 2. mesto v državi posamezno in bil državni prvak v parih (tekmuje pa se tudi ekipno). S speedway motorjem se ne smeš voziti po cestah, saj ta motor nima zavor. Na tekmovanju voziš v nasprotni smeri urinega kazalca. Levi škorenj ima kovinski podplat, saj z njim »režeš« ovinke in »bremzaš«. 17 let je tekmoval, zdaj ljubiteljsko opravlja delo tehničnega kontrolorja. Ob koncu nam je razdelil plakate, s katerih nas vabi na dneve odprtih vrat v Krško.

Jelka Slukan