ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA EKO VSEBIN

Objavljeno: 24.03.2021 | Avtor: Barbara Košar

Tudi v letošnjem šolskem  letu smo se učenci iz vse Slovenije preizkusili v tekmovanju EKO-KVIZ.

Iz Osnovne šole Sava Kladnika Sevnica se nas je udeležilo  31 učencev. Nekaterim se je uspelo prebiti tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo 4. 3. 2021. To so bili naslednji učenci Miha Vencelj, Anita Kuhar, Klara Požun, Kaja Vilčnik, Lana Vurnek in Katarina Rau. Spopadli smo se z različnimi izzivi in nalogami.

Vzpodbujali so nas naši starši in naša mentorica ga. Alenka Povšič, za kar smo ji sigurno hvaležni.

V pomoč nam je bilo pa tudi elektronsko  gradivo. Vsak razred je imel drugačno temo.  6. razred je imel temo o hrani, 7. razred o ogljičnem odtisu in 8. razred je imel prav posebno temo o energiji. Vsi učenci smo se neizmerno potrudili in napenjali možgančke, da smo rešili 40 vprašanj. Na državnem tekmovanju smo prejeli bronasto priznanje naslednji učenci: Klara Požun, Kaja Vilčnik in Katarina Rau.

To naši šoli pomeni veliko, ker smo še za eno leto potrdili, da smo vredni naziva EKO-ŠOLA. Iz svoje strani bi se pa še enkrat rada zahvalila gospe Alenki Povšič.

Katarina Rau, 6. a