Šola v naravi – Strunjan

Objavljeno: 26.05.2015 | Avtor: mlampret

Učenci 5. a in b oddelka OŠ Sava Kladnika Sevnica smo se udeležili poletne šole v naravi od 18. 5. 2015 do 22. 5. 2015. Bivali smo v turističnem naselju Strunjan v apartmajih Salinere.

Imeli smo organizirane različne dejavnosti, v katerih smo bili ustvarjalni, delavni ter plavalno zelo uspešni. Od 38 udeležencev smo dosegli 12 zlatih delfinčkov, 18 srebrnih in 6 bronastih. Pomerili smo se v: vlečenju vrvi, nogometu, skokih v vodo in plavalnem maratonu.

Sprehodili smo se do Portoroža, si ogledali soline in spoznavali še ostale znamenitosti Strunjana. Hkrati smo občudovali obsredozemski svet, predvsem značilne rastline tega sveta. Svoje znanje smo ob koncu šole v naravi izkazali v naravoslovnem kvizu. Vsak dan so mladi naravoslovci proučevali, v posebej za to pripravljenem kotičku, morske organizme.

V torek smo se podali z ladjico v Piran. Najprej smo si ogledali akvarij, ki nas je navdušil. Nato smo si ogledali Tartinijev trg. Posamezni učenci so prebrali o znamenitostih Pirana. Nazadnje smo si privoščili sladoled in nakupili nekaj spominkov. Izlet z ladjico bo ostal nepozaben.

Zadnji dan je popestril potapljač, ki nam je predstavil potapljaško opremo in povedal veliko zanimivosti o potapljanju.

Preživeli smo pet prečudovitih dni, stkali nova prijateljstva in se z lepimi spomini vrnili domov k staršem.

Učenci 5. a in b oddelka