ŠOLA V KULTURI

Objavljeno: 3.03.2016 | Avtor: mlampret

Učenci, ki smo obiskovali oz. obiskujemo gledališki klub, smo se od 8. do 10. 2. 2016 udeležili ŠOLE V KULTURI, ki jo je organiziral Zavod Bunker. 23 učencev 7., 8. in 9. r. smo z učiteljicama Jelko Slukan in Polonco Gačnik spoznavali sodobno umetnost v naši prestolnici. Z režiserjem Andrejem Jusom smo se igrali igrice za medsebojno zaupanje in koncentracijo. Rdečo kapico smo poustvarili kot romantično komedijo, grozljivko, detektivko. Super je bilo, ker smo se vsi postavili v vloge igralcev. Uživali smo v predstavah Nekoč, ko nas ni bilo več in Tako pač je. Nekaterim je bila bolj všeč prva, kjer smo spoznali odrasle, znane igralce, drugim pa mladinska, kjer so le nekaj let starejši od nas skupaj ustvarili predstavo o sodobni tehnologiji. Dokumentarno-animirani film Medena koža nas je prevzel tako z vsebino kot vrsto, saj smo do sedaj mislili, da je animirani film le za najmlajše. Čudili smo se umetninam v Muzeju sodobne umetnosti, občudovali Metelkovo in spoznali znanega sevniškega slikarja Lebna, v Kapelici skušali najti stik s črički, ustvarjali animirane filmčke, se sprehodili po skritih kotičkih lutkovnega gledališča. O vseh dogodkih smo se pogovarjali z voditeljicama Katarino in Almo, ki sta nam širili obzorje tudi s tem, da je prav vsak lahko povedal svoje mnenje in izkušnje. Super je bilo tudi skupno bivanje v Cepetki.

Predlagamo, da Šolo v kulturi obiščejo učenci, ki jih veseli gledališče, film, slikarjenje … Umetnost namreč nima meja in svoboda ti da krila za ustvarjanje. Veseli smo, da so nam Zavod Bunker, šola in starši omogočili kulturo DOŽIVETI.

Udeleženci z učiteljico Jelko Slukan

Kliknite na sliki za ogled filma.

LJ 1