SODELOVANJE V PROJEKTU iEARN

Objavljeno: 8.05.2019 | Avtor: mlampret

Pravljični krožek obiskujejo učenci, ki radi poslušajo pravljice in druge zgodbice. Ker sta poslušanje zgodbic in branje lahko zelo raznolika, smo se letos odločili, da bomo sodelovali v mednarodnem projektu iEARN. To je projekt, kjer sodelujejo učenci različnih starosti iz različnih držav po svetu. V samem projektu smo si izbrali temo Izmenjava voščilnic (Holiday exchange). OŠ Sava Kladnika Sevnica je bila kot edina slovenska šola določena v skupino 34, kjer so bile tudi šole iz ZDA in Kanade. Naše učence je najbolj zanimalo, katere so še druge države, ki sodelujejo v naši skupini in kje se nahajajo. K njim smo se odpravili kar s prstom po zemljevidu. Prvošolčki so bili presenečeni, kako daleč so te države in kako velike so v primerjavi z našo državo. Zanimalo jih je tudi, ali bodo učenci v tujih državah res prejeli naše novoletne voščilnice. V pravljičnem krožku smo se dogovorili, kakšne voščilnice bomo izdelali in napisali našim novim prijateljem. Učenci so sami izdelali voščilnice, malce pomoči pa so potrebovali pri pisanju preprostih želja. Nato smo vsi skupaj komaj čakali, da voščilnice, ki so pripotovale od tako daleč prejmemo tudi mi. Z velikim veseljem so si učenci ogledali vsako voščilnico, ki so jo izdelali naši novi prijatelji. Želje in misli, ki so jih sporočali učenci drugih držav so bile napisane v angleškem jeziku, zato sem jim jih prevedla. Voščilnice so bile drugačne kot naše; nekatere so bile kar risbice otrok, nekateri učenci pa so opisali tudi običaje in navade njihovih praznovanj.

S sodelovanjem v projektu smo nadgradili in popestrili pravljični krožek, saj nismo samo brali različne  literature. Zelo dobrodošlo se mi zdi, da so se učenci srečali s starim običajem pisanja voščilnic po pošti, saj se slednjega danes poslužujemo redkeje.

Zapisala Tadeja Rupar,
mentorica pravljičnega krožka