Sodelovanje pri projektu iEARN v podaljšanem bivanju 1. b razreda

Objavljeno: 27.01.2022 | Avtor: Tadeja Rupar

V podaljšanem bivanju 1. b razreda smo se v šolskem letu 2021/2022 odločili za sodelovanje v mednarodnem projektu iEARN. Navdušeni smo bili nad raznolikostjo, kaj vse ponuja ta projekt. Znotraj projekta smo izbrali temo izdelovanje izdelkov v origami tehniki.

Letošnji prvošolci so zelo radovedni otroci. Radi spoznavajo nove in neznane stvari ter se o njih pogovarjajo. Radi tudi ustvarjajo in izdelujejo izdelke, zato smo se odločili, da naredimo nekaj izdelkov samo iz papirja. V podaljšanem bivanju so se učenci spoznali z origami tehniko. Vsi so hoteli izvedeti kaj je to. Zanimivo jim je bilo, da samo s prepogibanjem papirja na različne načine lahko nastanejo tako raznoliki izdelki. Veliko različnih izdelkov smo si ogledali na spletu. Izbrali so  izdelke, ki bi jih  želeli narediti sami. Na začetku so imeli učenci veliko težav in pomagati je bilo potrebno prav vsakemu učencu ter ga usmerjati. Natančno poslušanje in sledenje navodilom prepogibanja je pripomoglo k temu, da so učenci uspeli narediti origami izdelek. Zadovoljni in ponosni so izdelek pokazali sošolcem zatem pa so ga odnesli domov. Najprej so učenci naredili v origami tehniki Božička. Kako ga naredimo si lahko ogledate na fotografijah ali pa si natančen postopek ogledate na spletu. Veliko zabave in uspeha vam želimo.

https://www.youtube.com/watch?v=WICCHr4rdXU )

Učenci PB 1. b in učiteljica Tadeja Rupar