Snemanje filma o Loki

Objavljeno: 13.10.2021 | Avtor: Barbara Vidic

JSKD OI Sevnica nam je omogočil edinstveno priložnost. V sodelovanju z njimi in mentorjem Tomažem Pavkovičem smo namreč petošolci sodelovali v filmski delavnici. Delavnica je potekala dva dni, mi pa smo se nanjo pripravljali že nekaj dni prej.

Učenci so imeli malo filmsko šolo, v kateri so izvedeli vse o snemanju filma, objektivih, globinski ostrini, mikrofonih, kadrih in še marsičem. Napisali so svoj scenarij na temo “Naš kraj se predstavi”. Prvi dan smo pregledovali in dopolnjevali scenarij ter si ogledali snemalne lokacije, drugi dan pa smo šli v akcijo … kamera teče … in … akcija.

Kaj je nastalo, naj zaenkrat ostane skrivnost. Potrudili smo se, da Loko predstavimo v čim lepši luči. Po zaključeni montaži pa bomo z veseljem in ponosom delili povezavo do naše filmske mojstrovine.

Našli smo čudovit slogan za naš film in Loko:

L – ljubka

O – očarljiva

K – kulturna

A – absolutno najboljša!

Prilagamo vam nekaj posnetkov iz zakulisja snemanja.