Sedmošolci na Pleteršnikovi domačiji

Objavljeno: 27.01.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

Medtem ko sošolci drvijo po zasneženih strminah Krvavca, ostali sedmošolci raziskujemo neznane kraje in pomembne osebnosti. V četrtek, 26. januarja, smo se sedmošolci, ki nismo odpotovali v zimsko šolo v naravi, z avtobusom odpeljali v majhen kraj blizu Brežic, Pišece. V Pišecah se je rodil znan slovenski jezikoslovec in slovaropisec Maks Pleteršnik, pomemben Slovenec, ki je napisal veliki slovensko-nemški slovar. Ogledali smo si njegovo domačijo; v hiši nam je g. Martin razkazal staro pohištvo in njegove zapise. Nato nas je povabil v veliko klet, v kateri so nas pogostili s čajem. Po malici smo se odpravili do lepe baročne cerkve, v kateri nam je g. župnik Janez razkazal freske in kipe različnih svetnikov. Dan je bil zelo mrzel, a kljub temu smo Pišece zapustili polni novih spoznanj.

Ida Pintar, 7. b