REZULTATI MATEMATIČNEGA TEKMOVANJA LOGIČNA POŠAST

Objavljeno: 3.07.2015 | Avtor: mlampret

Na deževen sobotni dan je bilo 23. 5. 2015 državno matematično tekmovanje Logična pošast na Fakulteti za računalništvo v Ljubljani. Tekmovanja se je udeležilo 21 učencev naše šole, ki so na šolskem tekmovanju prejeli zadostno število točk. Dosegli so visoke rezultate, saj je kar 16 učencev prejelo državno srebrno priznanje in 5 učencev zlato državno priznanje.

Srebrno državno priznanje so prejeli Tjaša Jesih, Kaja Vilčnik, Vid Lisec, Tian Janežič, Elmedina Mašala. Jernej Kolman, Jurij Žveglič, Ana Prosenik, Laura Strajnar, Kristina Guček, Nika Podlogar, Eva Ocvirk, Katarina Knez, Lea Haler, Benjamin Tržan in Janez Urban Nepužlan.

Zlato državno priznanje pa so usvojili tretješolci Pia Naja Kukec, Tamara Kosem, May Orešek, petošolka Valentina Žveglič in sedmošolec Žan Seničar.

Učenci prve triade so matematična znanja pridobivali na matematično-logičnem krožku pod mentorstvom Ernestine Krajnc, učenci od 4. do 7. razreda pa pod mentorstvom Milana Mitroviča.

Mentorica: Ernestina Krajnc, prof.