Pustovanje prvošolcev

Objavljeno: 22.02.2023 | Avtor: Mateja Knez

Na pustni torek so učenci v šolo prišli našemljeni v čudovite raznolike maske. Najprej so se opazovali, se drug drugemu nasmihali in si ogledovali zanimive, izvirne, zabavne in enkratne kostume. Za malico so se posladkali s slastnimi, sladkimi krofi z marelično marmelado, nato pa so se skupaj z drugošolci odpravili na pustni sprevod po Sevnici. Pri Kruhku so se srečali s pustnimi maškarami iz vrtca. Pot so nadaljevali mimo Doma  upokojencev, vrtca Ciciban, Komunale Sevnica, vse do šole. Na sprevodu so bile maškare vesele, razigrane, mimoidočim so veselo pomahale in jih pozdravile z glasnim igranjem na tamburin, ropotuljice, kraguljčke in piščali. Ob prihodu v šolo, so se maškare v jedilnici šole posladkale s sladkimi flancati. Po pouku pa so v razredih pele pustne pesmice, plesale in rajale ob glasbi.

Tako, pa so maškare pregnale zimo  in priklicale pomlad.

Učenci z učiteljicami