PRVOŠOLCI V KOSTANJEVICI NA KRKI

Objavljeno: 15.06.2023 | Avtor: Mateja Knez

Prvošolci so zaključni izlet preživeli v Kostanjevici na Krki. V samostanskem kompleksu so učenci ustvarjali v dveh delavnicah in sicer grafični ter kiparski delavnici. Ga. Tadeja je učencem predstavila kiparjenje in nekaj del znanih slovenskih in tujih  umetnikov. Nakar so učenci iz lesenih gradnikov ustvarjali po svoji domišljiji. Nastajale so zanimive živali in različni predmeti  po zamisli vsakega posameznega učenca.  Na grafični delavnici pa je ga. Ines učencem podrobno predstavila kaj sploh pomeni grafika in jim korak za korakom predstavila monotipijo. Vsak učenec je izdelal svojo monotipijo in jo tudi pravilno kot vsak pravi umetnik označil. V Galeriji Božidarja Jakca so si učenci ogledali razstavo slikarja, kiparja, grafika Franceta  Kralja. Ga. Silva je učencem zastavila tri uganke, katerih odgovori so bili razstavljeni v Galeriji, učenci pa so jih uspešno poiskali: konj, mama, kokoš s piščancem. Izdelke, ki so jih učenci ustvarili, smo odpeljali v šolo, od koder jih bodo odnesli domov. Nakar smo se odpeljali do kostanjeviške jame, v katero je večina učencev prvič vstopila. Nekaterim je bilo na začetku malo neprijetno in strah, a v jami je le ta občutek povsem izginil. Imeli so možnost videti čudovite stalagmite, stalaktite, kapnike, različne oblike v kamnih kot so gobica, medved, mavrica itd. Za zaključek pa so se učenci posladkali in osvežili s sladoledom.

Učenci 1.r. in učiteljice