PRVOŠOLCI SO SI OGLEDALI 3D ČEBELO VELIKANKO

Objavljeno: 12.05.2024 | Avtor: Tadeja Rupar

V sklopu praznovanja 90-letnice Čebelarskega društva Sevnica smo si prvošolci naše šole v petek, 10.5.2024 ogledali 3D maketo čebele velikanke, ki je bila na ogled na ploščadi pri NLB Sevnica. Učenci 1.b razreda so čebelo velikanko z zanimanjem opazovali in bili začudeni nad njeno velikostjo. Čebelar je učencem predstavil zgradbo čebele in potek nabiranja nektarja. Razložil jim je tudi, zakaj čebela piči. V tovornjaku so obiskovalcem prikazali potek zbiranja nektarja in kaj vse se dogaja v čebelnjaku. Veliko zanimanja je pri prvošolcih vzbudila zaščitna obleka čebelarja, ki so jo lahko pomerili prav vsi učenci. Na koncu so se učenci posladkali še z različnimi vrstami medu. Čebelarji so učencem po želji razdelili slikovno gradivo, ki so si ga učenci ogledali v šoli. Učenci 1.b razreda so se čebelarjem zahvalili za predstavitev, saj so bili nad ogledom in predstavitvijo čebele ter njenega dela zelo navdušeni. Nekaj utrinkov smo zabeležili na fotografijah in si jih lahko ogledate.

Učenci 1.b razreda in učiteljici