PRVOŠOLCI S SVOJIMI IZDELKI SODELOVALI NA TEKMOVANJU

Objavljeno: 27.01.2022 | Avtor: Tadeja Rupar

V tem šolskem letu smo se z učenci v podaljšanem bivanju odločili, da sodelujemo na državnem tekmovanju » ZDRAV DIH ZA NAVDIH«. Tema letošnjega tekmovanja je Čas spopadanja z nalezljivo boleznijo – »Čas korone«.

Z učenci smo se najprej pogovarjali, kako oni vidijo ta čas, kaj lahko naredi vsak sam, da ne zboli, da se zaščiti …. Učenci so si na spletu z zanimanjem ogledali fotografije »virusa Covid – 19« in ga kasneje poskušali tudi sami narisati. Nastale so različne in zelo zanimive risbe. Maske, ki jih nosijo vsak dan, bi prvošolci popestrili z različnimi vzorčki. Svoje ideje, ki so jim najbolj všeč, so narisali na papirnate maske. S svojimi ustvarjalnimi idejami in izdelki bodo prvošolci sodelovali na državnem tekmovanju. Kakšni izdelki so nastali si lahko ogledate na fotografijah.

Učenci PB 1. b razreda in učiteljica Tadeja Rupar