Prvošolci obiskali Kostanjevico na Krki

Objavljeno: 20.06.2022 | Avtor: Tadeja Rupar

PRVOŠOLCI OBISKALI KOSTANJEVICO NA KRKI

V četrtek, 16. 6. 2022, so učenci 1.a, 1.b in 1.c razreda odšli na zaključno ekskurzijo v Kostanjevico na Krki. Na pot smo se odpeljali ob 8. uri z dvema avtobusoma. Na poti so učenci z zanimanjem opazovali pokrajino in kratko predstavitev mesta Kostanjevica na Krki. Pot nas je najprej vodila v Galerijo Božidarja Jakca, kjer so učenci sodelovali v kiparski in grafični delavnici ter si ogledali še razstavo različnih umetniških del v galeriji. Z veseljem so ustvarjali pri obeh delavnicah. Nato je sledila kratka pot do Kostanjeviške jame. Učenci so si z navdušenjem ogledali Kostanjeviško jamo in se v jami srečali s pravo »temo«. Navdušeni pa so bili tudi nad prostim časom in igro, ki so se je lahko naužili in pa seveda nad sladoledom na koncu ekskurzije.

Preživeli smo sončen, sproščen, umirjen, drugačen, zanimiv, igriv in tudi poučen dan.

Učenci in učiteljice 1. razredov