PRVOŠOLCI NA GRADU SEVNICA

Objavljeno: 9.03.2023 | Avtor: Mateja Knez

V sredo, 8.marca so se prvošolci odpravili na grad Sevnica.  Ogled so pričeli ob vodnjaku na notranjem dvorišču gradu, kjer so poslušali o nastanku in zgodovini gradu ter se sprehodili v prvo nadstropje in si ogledali čudovite freske, tla. Zanimivo jim je bilo slišati, da so poslikave in tla ohranjena še od nastanka gradu. Pot so nadaljevali v drugo nadstropje in si podrobno ogledali stare predmete, ki so jih učenci v preteklosti uporabljali v šoli ter si ogledali fotografije šol, ki so bile takrat v bližini gradu. Nakar so se odpravili v staro učilnico, se usedli za klopi in pozorno poslušali zanimivosti. Izvedeli so kako je včasih potekal pouk v šoli, kaj in kako so se učenci učili, s čim so hodili v šolo in še veliko zanimivega so izvedeli o življenju na gradu, več povedo utrinki na fotografijah. Nazadnje so se sproščeno sprehodili po grajskem parku.

Učenci 1.r. in učiteljice