PRVOŠOLCI NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU

Objavljeno: 22.02.2023 | Avtor: Tadeja Rupar

Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije je tudi v tem šolskem letu razpisalo državno tekmovanje za učence osnovnih in srednjih šol z naslovom »Zdrav dih za navdih«. Cilj tekmovanja je prispevati k boljšemu poznavanju dihal, bolezni dihal, alergij, vpliva okolja na dihala in problematiko kajenja med mladimi. Na ta način bi pripomogli k ozaveščanju o škodljivih posledicah uživanja tobaka, saj je zaskrbljujoča tudi porast uporabe novejših tobačnih izdelkov kot so elektronske cigarete.

V podaljšanem bivanju smo se pogovarjali o posledicah kajenja in posledično o boleznih. Učenci so narisali risbice, ki smo jih združili na plakatu, jih poslikali in fotografije poslali organizatorju državnega tekmovanja. Sedaj čakamo na odgovor komisije, kako smo bili prvošolci uspešni v likovnem ustvarjanju na to temo. Mi držimo pesti.

Učenci OPB2 in učiteljica Tadeja Rupar