Prvi šolski dan z baloni za prvošolčke

Objavljeno: 6.09.2020 | Avtor: Tadeja Rupar

V torek, 1. 9. 2020, se je začelo novo šolsko leto tudi za učence OŠ Sava Kladnika Sevnica. Čeprav je  zjutraj še deževalo, so nas kmalu po 8. uri razveselil prvi sončni žarki. Prvošolčki so se zbrali ob 9. uri na zgornjem igrišču, kjer so jih pričakale njihove učiteljice in pisani baloni. Vsak oddelek je imel svojo barvo. Zaradi upoštevanja varnostne razdalje, so se učenci s starši in baloni razvrstili na določeno stran igrišča. Slovesnost se je pričela z našo himno Zdravljica. Po himni je gospa ravnateljica Mirjana Jelančič pozdravila vse navzoče prvošolčke, starše in učiteljice. S spodbudnimi besedami nas je zatem nagovori še župan gospod Srečko Ocvirk. Gospod pomočnik Aleš Tuhtar je po seznamu klical učence posameznega razreda, ki so se skupaj z učiteljicama odpravili v učilnice. Simbolično je gospa ravnateljica prerezala trak na balonu ob odhodu vsakega oddelka in ga spustila v zrak. Zelo zanimivo je bilo tudi v učilnicah prvošolčkov, kjer so jih presenetili lutki Lili in Bine, majhno darilce za domov in sladko presenečenje. Ta dan pa je bil izredno pomemben in poseben za prvošolčke, ki so prvič prestopili prag naše šole. Vsem želimo uspešno in zdravo šolsko leto, ki bi ga lahko preživeli v šoli.

Aktiv učiteljic 1.r.