PROSLAVLI SMO KULTURNI PRAZNIK

Objavljeno: 7.02.2023 | Avtor: Barbara Košar

Danes, dne 7. 2. 2023, smo se nekateri učenci OŠ Sava Kladnika Sevnica predstavili na proslavi ob kulturnem prazniku. Ker je naša šola precej  velika, smo v šolski jedilnici nastopili najprej za učence razredne stopnje, nato pa še enkrat za predmetno stopnjo.

Nekateri so plesali, drugi so igrali kakšen inštrument, spet tretji recitirali, zbori pa peli. Seveda so največji vtis pustili naši povezovalci in dva prav posebna gosta, France Prešeren in Tone Pavček. Prav njiju smo obudili, da sta se skozi pogovor spomnila naših literatov in jezikovnih umetnikov. Ni manjkalo pesmi in glasbe. Menim, da smo naši publiki pripravili prav prijeten kulturni užitek

Za nastop  smo vadili skoraj dva tedna, ampak se je izplačalo za prisrčne nasmehe in aplavze naših  sošolcev ter seveda zaposlenih naše šole. Ob pričetku smo bili kar malo na trnih in nas je dajala trema, ampak smo se izvrstno odrezali. Vsi smo se zabavali tako ob nastopanju kot v zakulisju in z veseljem bi vse skupaj še enkrat ponovili.

Katarina Rau, 8. a