Promet – Varna pot v šolo

Objavljeno: 14.10.2020 | Avtor: Tadeja Rupar

V petek, 9. 10. 2020, smo učenci 1.razredov imeli drugi tehniški dan z naslovom Promet -Varna pot v šolo. Obiskal nas je policist Marko s Policijske postaje Sevnica in nas popeljal na učni sprehod po Sevnici. Predstavil nam je prometne poti v okolici šole, varne poti in izpostavil nekatere nevarne poti oz. situacije. Praktično nam je pokazal pomen vidnosti v prometu in razložil pomen prometnih znakov, posebno  tistih v okolici šole. Učenci so se naučili pravilno prečkati cesto na prehodu za pešce. Po učnem sprehodu smo se v učilnici o vsem pogovorili in ponovili najpomembnejše. Po malici smo izdelali različne prometne znake in ustvarjali prometne situacije na velikem listu. Najboljši del dneva, po besedah učencev, je bila igra z avtomobili in ostalimi pripomočki, ki so jih izdelali učenci sami. Preživeli smo drugačen, zanimiv in poučen dan, se ob vsem marsikaj novega naučili, predvsem pa se igrali in uživali.

Učenci in učiteljice se zahvaljujemo gospodu policistu za sodelovanje.

Učenci in učiteljice 1.razredov