Prireditev ob dnevu državnosti in pozdrav počitnicam

Objavljeno: 26.06.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

V petek, 23. junija, je bil zadnji šolski dan v šolskem letu 2016/17. Učenci in učitelji smo ta dan začeli drugače, saj smo se takoj, ko je zvonec oznanil prvo šolsko uro, odpravili na igrišče. Nekaj minut čez osem se je s himno Republike Slovenije začela prireditev ob počastitvi dneva državnosti, ki jo je organizirala Skupnost učencev šole pod vodstvom mentoric; ge. učiteljice Martine Trbovc, ge. učiteljice Janje Kranjc in ge. učiteljice Polonce Gačnik. Prireditev je povezoval in vodil osmošolec Amadej Božič, ki se je prelevil v novinarja oddaje 25 ur. Učenci in učenke so predstavili pomen praznika in nas spodbudili k nedeljskemu praznovanju. Sledile so plesne točke: najprej so svoje plesno znanje pokazali učenci, ki so obiskovali Plesno šolo Lukec, tretješolci so zapeli in zaplesali pesem Gremo na vrh sveta, nato pa so se v ritmih popularne glasbe zavrteli še prvošolci in petošolci.  Vse prisotne je nato nagovorila ga. ravnateljica, Mirjana Jelančič, ki se zahvalila za vse skupaj preživete trenutke v tem šolskem letu. Podelila je skupinska priznanja vsem, ki so v zadnjih mesecih dosegli uspehe na različnih tekmovanjih. Ob koncu svojega nagovora je navzočim zaželela čudovite počitnice; v pogledu učencev pa se je čutilo, da si dolgih in vročih poletnih dni še kako želijo. Ob koncu programa je sledila še vremenska napoved za počitnice, ki je bila, kajpada, izvrstna.

Dragi učenci, želimo vam razigrane in nepozabne počitniške dni 🙂