Pozdrav s Pokljuke

Objavljeno: 13.03.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

V petek, 10. marca 2017, smo se učenci izbirnega predmeta šport za sprostitev in tekmovalci teka na smučeh že zgodaj zjutraj odpeljali na Pokljuko. Čudovita neokrnjena narava nas je prevzela takoj ob prihodu, saj sta nam snežna kulisa in sončno vreme prikazala planoto v najlepši možni luči. Naši tekmovalci, ki jih je bilo trinajst, so se dobro ogreli in se ob deseti uri pomerili za najboljša mesta v smučarskem teku. Tekli so v veliki skupini nekategoriziranih dečkov in deklic in naši šoli priborili skupno odlično šesto mesto (za skupno uvrstitev je štelo najboljših 8 rezultatov šole). Vsi ostali smo navijali, jih spodbujali ter uživali v snežnih lepotah. Po dvokilometrski preizkušnji v teku na smučeh smo se vsi skupaj odpravili na pohod. V sklopu 21. šolskega Pokljuškega maratona je namreč organiziranih več aktivnosti, naša mentorja sta izbrala omenjeni smučarski tek in šestkilometrski pohod na Javornik. Pot nas je vodila skozi gozd in nas pripeljala do velike jase, na kateri se pred hrupnim mestom skriva nekaj planšarskih koč. V petek je bila jasa polna sevniških osnovnošolcev, ki smo se kepali, metali v sneg in se prepustili zimskim radostim. Nato smo se vrnili nazaj na Rudno polje, kjer je potekala predstavitev biatlona. Vsak od nas je lahko za nekaj trenutkov postal pravi biatlonec, saj so organizatorji pripravili strelišče in nam omogočili streljanje v tarče. Nekaj minut pred 14. uro smo se udeležili še zaključka prireditve, ko so podelili diplome in pokale najboljšim. Od Pokljuke smo se poslovili polnih pozitivnih vtisov in novih doživetij. Skupno druženje smo zaključili z dobro voljo in pesmijo, ki je odmevala na avtobusu vse do Sevnice.