Poletni pohod

Objavljeno: 22.06.2020 | Avtor: Barbara Vidic

Poletni pohod v Loki je res dišal po poletju. In borovnicah.

Bliža se konec šolskega leta, zunaj je toplo, učenci so se zjutraj pripravljali na pohod: pokrivala, kreme za sončenje, pršila proti klopom, posodice s pokrovčki. Malico smo pospravili v nahrbtnike in se odpravili na pot. Hodili smo po cesti, opazovali okolico in veselo klepetali. Nato smo zavili v gozd in klepet so kmalu zamenjali navdušeni vzkliki: “Borovnice!”.

Seveda smo napolnili posodice in želodčke ter nadaljevali pot, da smo raziskali gozdno okolico od šole do Lovske koče Radež. Na poti nazaj do šole so nas prijazno pogostili pri Viliju in Lari in kar prehitro je bilo športnega dne konec.

Učenci so imeli veliko idej, kaj bodo z borovnicami: razveselili staro mamo, pekli borovničevo pito, naredili marmelado ali borovničev sok. Če jim zmanjka idej in receptov, pa sta tukaj še dva okusna recepta, ki sem jih obljubila učencem:

Borovničevi muffini – KLIK

Borovničev sladoled – KLIK