PODELITEV PRIZNANJA MLADIM RAZISKOVALCEM ZGODOVINE PRI PREDSEDNIKU REPUBLIKE SLOVENIJE

Objavljeno: 24.06.2021 | Avtor: Patricija Redenšek

22. junija 2021 je v Vili Podrožnik potekala slavnostna zaključna prireditev programa Mladi raziskovalci zgodovine, v sklopu katerega so na pobudo predsednika RS Boruta Pahorja mladi zgodovinarji v šolskem letu 2020/2021 raziskovali na temo Osamosvajanje Slovenije in dogajanje v mojem kraju. Raziskovalno nalogo sta pripravili tudi naši učenki, osmošolki Zala Plazar in Ivana Sešlar. Učenki sta raziskali zgodovinsko ozadje osamosvajanja Slovenije v Sevnici ter pri tem zaradi izjemnih okoliščin informacije pridobili od bližnjih oseb. Mladi raziskovalki sta na sprejemu pri predsedniku RS prejeli zasluženo zlato priznanje za svojo raziskovalno nalogo.

Čestitke obema.

Mentorici: Patricija Redenšek in Natalija Divjak Zalokar