OTROŠKA KICKBOXING LIGA

Objavljeno: 26.09.2022 | Avtor: Damjana Zupančič Lisec

Mladi sevniški kickboksarji so se to soboto prvič udeležili slovenske otroške kickboxing lige, ki ga je organizirala Kickboxing zveza Slovenije v sodelovanju s tehničnim izvajalcem Pon Do Kwan Izlake. Na tekmovanju so sodelovali Kickboxing klubi iz Domžal, Nove Gorice, Ptuja, Zagorja, Izlak, Sevnice in Kopra. Konkurenca je bila zelo močna, saj je bilo med njimi tudi nekaj državnih prvakov. Naš najboljši posameznik je bil zagotovo Aljaž Rutar, ki je osvojil kar dve zlati medalji, v poligonu in v borbah PF med mlajšimi kadeti. Za izjemno presenečenje pa je ob koncu tekmovanja poskrbel še Matic Paskvale, ki je v finalu premagal letošnjega državnega prvaka iz Nove Gorice. Že v polfinalni borbi za finale ga je precej namučil tudi naš drugi predstavnik te discipline Matic Grilc, ki je po dveh rundah na koncu žal izgubil z minimalnim izidom. Tudi ostali naši mladi športniki in športnice so se odlično odrezali. V disciplini poligon je bila med deklicami Jeler Lejla odlična druga, med ml.kadeti Aljaž Rutar prvi in Maksimiljan Stopar, drugi. Ravno tako je bil drugi Matic Paskvale pri st.kadetih.

V disciplini na elektronski boks vreči je med deklicami Dalia Okanović osvojila 3.mesto, pri dečkih pa je Žiga Božič za las zgrešil zmagovalne stopničke. V isti kategoriji je odlično peto mesto osvojil Maks Krajnc. V kategoriji mlajših kadetinj pa je Nina Paskvale osvojila 3.mesto, enako uvrstitev je dosegel pri ml.kadetih še Gašper Sladič.

V borbah PF sta zlato medaljo osvojila Aljaž Rutar in Matic Paskvale, srebrno Anže Kermc, Nina Paskvale in Tilen Požun, bronasto pa Maksimiljan Stopar in  Matic Grilc.

Skupno so naši mladi člani KBV Sevnica na debitantskem nastopu na slovenski otroški kickboxing ligi osvojili kar 14 medalj, od tega so sedaj bogatejši za nove 3 zlate, 6 srebrnih in 5 bronastih medalj.

Vsem našim nastopajočim lahko samo čestitamo za njihov debitantski nastop v PF in na prikazano borbenost v vseh treh disciplinah.

Na tem mestu se zahvaljujemo staršem, ki so omogočili prevoz otrok. Udeležbo na tekmovanju so omogočili Občina Sevnica, Tanin Sevnica, d.d., El-Pro Božič Damjan s.p., Hidroelektrarne na Spodnji Savi, d.o.o. in KOOP Brežice, d.o.o., katerim se Klub borilnih veščin Sevnica iskreno zahvaljuje za pomoč in skupno sodelovanje.

Pregled vseh uvrstitev sevniških tekmovalcev:

Disciplina POLIGON:

2.mesto PASKVALE Matic

4.mesto KERMC Anže

8.mesto GRILC Matic

Disciplina elektronska BOKS VREČA:

Deklice

3.mesto OKANOVIĆ Dalia