Ogled gledališke predstave Tajno društvo PGC

Objavljeno: 25.04.2017 | Avtor: Darinka Jeraj

V ponedeljek, 24. 4. 2017, smo se učenci 4. in 5. razreda odpravili v Novo mesto na ogled gledališke predstave Tajno društvo PGC.

Zjutraj smo se zbrali pred šolo in se z avtobusi odpeljali v Novo mesto.  Na poti so se nam pridružili tudi učenci s Studenca. Ko smo prispeli na cilj, smo pojedli okusne sendviče in prejeli vstopnice. Komaj smo čakali na predstavo. Govorila je o skupini razigranih otrok, ki so ustanovili Tajno društvo PGC.  Odraslim so povzročili kar nekaj preglavic. Predstava je bila zelo zanimiva, smešna in tudi poučna. Naučil sem se, da ne smemo trgati plakatov z oglasnih desk, ker je vsak plakat za nekoga lahko pomembno sporočilo.

Ugotovil sem, da je bilo nekaj igralcev iz nadaljevanke Usodno vina.

Ko je bilo predstave konec, smo se oblekli in odpravili na avtobus ter se odpeljali v Sevnico. Med potjo smo se smejali in zabavali.

To je bil nepozaben kulturni dan, kar sem jih kdaj doživel.

Miha Župevc, 5. b