Obisk zdravnice pri pouku

Objavljeno: 26.02.2015 | Avtor: mlampret

V zadnjih dneh smo se prvošolci pri pouku pogovarjali o zdravju. V svojo sredino smo povabili zdravnico dr. Marijo Žnidaršič, ki nam je predstavila svoj poklic. Učenci so na igriv in sproščen način spoznali marsikaj novega. Zdravnica jim je na prijeten in njihovi starosti primerno odgovarjala na različna vprašanja, ki so se porajala v otroških glavicah. Pokazala jim je tudi nekaj pripomočkov, ki jih uporabljajo pri delu, razložila njihov namen in način uporabe. Tudi njihov največji strah – injekcije jim je predstavila tako, da je strah v njihovih očeh popolnoma zbledel. Ob koncu našega druženja pa smo se še poigrali in učenci so k zdravnici prišli ozdraviti njihove plišaste igrače, ki so imele različne zdravstvene težave. Tako je zdravnica oskrbelo punčko Mici, ki si je poškodovala nogo pri padcu. Otroci so imeli priložnost sodelovati v pogovoru, kakršen poteka v dialogu z zdravnikom v ordinaciji. Zdravnica je punčko ustrezno oskrbela, ji nadela improviziran mavec ter osrečila učence. Tudi Vidovem zajčku je pomagala in ugotovila, da je zbolel za Laringitisom. Vidu je svetovala, kako naj ga zdravi doma, ostali učenci pa so se še po njenem odhodu v podaljšanem bivanju igrali zdravnike in svoje igrače zdravili s pripomočki iz zdravniškega igralnega kovčka.

Naše druženje je bilo zelo prijetno in poučno, za kar se dr. Žnidaršičevi iskreno zahvaljujemo.

Tanja Žnidaršič, prof.