OBISK PRVOŠOLCEV NA EKO KMETIJI

Objavljeno: 7.10.2022 | Avtor: Tadeja Rupar

Prvošolci smo se v četrtek, 6. 10. 2022, z avtobusom odpeljali na ekološko kmetijo Mihaele Jazbec v Podvrh. Prijazna gospa nas že vrsto let z nasmehom na obrazu pričaka na svoji kmetiji. Predstavila in razkazala nam je življenje in delo na kmetiji ter nam razložila pomen ekološke pridelave hrane in sobivanja z naravo. Ogledali smo si kmetijske površine s poljščinami, eko vrt, gospodarska poslopja ter kmečko dvorišče. Videli in opazovali smo različne živali, ki živijo na kmetiji in v hlevu po želji pobožali malega telička. Ogledali smo si eko vrt na kmetiji, ki ponuja zelo bogat izbor zelišč. Zelišča posušijo in uporabijo za pripravo domačega čaja. S pravim domačim čajem smo se posladkali tudi mi. Sledile so različne delavnice: obiranje in luščenje fižola, razbijanje buč in pobiranje bučnih semen, pobiranje jabolk ter sajenje ječmena. Na koncu smo si ogledali še potek dela v mlinu.

Učenci so uživali in bili navdušeni, saj jim je pouk v naravi najbolj všeč. V šolo smo se vsi vrnili nasmejani, razigrani in zadovoljni. Preživeli smo sproščen, zabaven, zanimiv in poučen dan v naravi, ki pa se počasi že pripravlja na jesen. Učenci in učiteljice 1. razredov se zahvaljujemo gospe Mihaeli Jazbec in njeni družini za gostoljubje.

Učenci in učiteljice 1.r.